Mila Ailesi

Mila Ailesi

1982 yılında İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi'nden mezun olan Mehmet OSMANLIOĞLU tarafından kurulan Mila Mimarlık, 1983’ten bu yana yurt içinde ve yurt dışında proje, danışmanlık, uygulama ve kontrol hizmetleri vermektedir.

“Mila”; Osmanlı Türkçesinde “bir avuç dolusu şey, anlamında.. Tevazuu eşya ve insana bakışının merkezine yerleştiren ve “Geleceğin inşaası geçmişi anlamakla başlar” düsturunu şiar edinen Mila Mimarlık, mimariye kültür ve geleneğimizi nakşederek geleceğin özgün eserlerini inşaa etmeyi en önemli amaç edinmiştir.

Yurt içi ve yurt dışında nitelikli projeler üreten Mila Mimarlık, milletimizin asırlardan bu yana tevarüs eden Selçuklu-Osmanlı Mimarisini aynen kopyalamadan, gelenek ve kültürel kodlarımızdan süzerek, 21.yy yorumuyla yeniden inşaa etmeye devam etmektedir.

“iki günü denk olan ziyandadır” ilkesini şiar edinen tasarım ekibimiz ve çözüm ortaklarıyla, inanç ve kültürel kodlarımızdan almış olduğumuz ilhamla sürekli yenilenip gelişerek, yaşanabilir gelecek için her ölçekte özgün projelere imza atmaya devam etmektedir. Projeleri tasarlarken yeryüzünü hüsnü muhafaza, sadelik, tevazu, çekingenlik düsturlarıyla ve kaynakları israf etmeden imar etmek yegâne amacımızdır.

Türkiye’nin gelişip büyüyerek Ortadoğu ve Balkanlar’da bölgesinde lider ülke konumuna geldiği ve yakın gelecekte küresel ölçekte lider ülkelerden biri konumuna ulaşacağı gerçeğine paralel olarak firmamız da proje tasarımı ve uygulamasındaki gelişmiş, yetkin ve tecrübeli ekibiyle bölgesinde önemli bir yere sahip olmayı hedeflemektedir.

Mila Mimarlık her projenin okunacak yeni bir sahife olduğunu ve amacımızın “yaşadığınız tüm mekânlar için en uygun çözümleri sağlamak” olduğunu hatırlatır, siz değerli müteşebbislerin proje ve uygulamalarında çözüm ortağı olmayı dileriz.

Hürmetlerimizle …

Müşteri Yorumları

Mila Mimarlık ile çalışırken, projelerini mimari geçmişimizden güç alarak yeni bir yorumla tasarlaması,
özgünlükten taviz verilmeden artı değer katabilmesi onun kurumsal başarısının ispatıdır.

Yaşar Altun

İnş.Müh. 2 nolu Proje Müdürü
Emlak Konut GYO A.Ş.

Mila İnşaatı tanıyalı uzun yıllar oldu. 2005 yılında kendileri ile uygulamalı bir projede beraber çalıştım ve mimari projelerinden,
çalışanlarından ve iş takibinden çok memnun kaldım.
Hiç unutamadığım bir anım, gece yapılması gereken bir iş için 7 ayrı meslek grubunu
bir araya getirerek başlarında bizzat kendisi bulunarak sorunumu çözmeleri beni ziyadesiyle memnun etmiştir.
Yapacağım yeni projede kendileriyle çalışmayı gönülden arzuluyorum.
En kısa zamanda buluşma temennisi ile Mila ailesİ.

Kerim Düzcan

Genel Müdür
Konak Gıda Turizm İnşaat Ve Reklamcılık

Mila inşaat ile çalışmak gerçekten çok keyifli. İnsan kendini evinde gibi hissediyor.
İyi yetişmiş tecrübeli bir ekibi var. Çok yönlüler… Modern mimarinin yanı sıra Selçuklu ve Osmanlı mimarisinde uzmanlar…
Dikey yapılaşma yerine yatay yapılaşmayı öneriyorlar. Yaptıkları projelerde komşuluk ilişkilerinden trafiğe kadar her konuda çevreye duyarlılar.
Sosyal sorumluluk projelerine destek oluyorlar. Mimarlar odasından belediyelere,
çevre ve şehircilik bakanlığına kadar her yere ulaşıp yapılan hataları ve kendi çözüm önerilerini çekinmeden söylüyorlar.
Mila inşaat gibi firmaların var olması geleceğe ümitle bakmamıza sebep oluyor.

Bülent Koçak

Mütevelli Heyet Başkanı
Özgür Vakfı